Działania sieciujące z projektami LIFEstock Protect i ALFAwetlands

Działania sieciujące z projektami LIFEstock Protect i ALFAwetlands

Okres wakacji to również czas na różne działania sieciujące. Wymiana doświadczeń, informacji, nawiązywanie nowych relacji, podpatrywanie różnorodnych rozwiązań w celu uniknięcia błędów – to wszystko daje wymierne korzyści przy realizacji projektów przyrodniczych. W związku z tym, w dniach 12-15 lipca nasz Zespół udał się do malowniczo położonej austriackiej miejscowości Tamsweg, gdzie mieści się siedziba gospodarza wyprawy – European Wilderness Society, beneficjenta koordynującego projekty LIFEstockProtect oraz ALFAwetlands.
👉 Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z tajnikami budowy ogrodzeń pastwisk wypasowych dla bydła 🐄 🐮 jak również wszelkich działań związanych z ochroną przed zagrożeniami takim jak wilki 🐺czy (w naszym przypadku) dzikie psy.
👉 Niezwykle istotne okazały się rozmowy na temat współpracy Stowarzyszenia z lokalną społecznością rolniczą – podzieleniem się problemami i sukcesami ze szczególnym uwzględnieniem często bagatelizowanej roli mediów społecznościowych w utrzymaniu pozytywnych relacji z odbiorcami.
👉Była to również możliwość zapoznania się ze skutkami zmian klimatu – od błyskawicznych powodzi na rzece Mura i próbom zapobiegania ich skutkom, poprzez coraz wyżej położone obszary lasów zaatakowanych przez kornika drukarza, aż po niegdyś najdłuższy a dziś zanikający w ekspresowym tempie austriacki lodowiec Pasterze Glacier ❄️🏔️


Skip to content