Konferencja Śródokresowa projektu Life4Delta

Konferencja Śródokresowa projektu Life4Delta

Miniony tydzień upłynął pod znakiem konferencji śródokresowej naszego projektu 🌿🌍kiedy to mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć osoby z całej Polski.
👉Pierwszego dnia konferencję otworzył p. Marszałek Marek Jońca wraz z Dyrektorem ZŚiNPK Tomaszem Hałatkiewiczem. Tematem przewodnim była prezentacja efektu kilkuletniej realizacji projektu, w ramach której przedstawiliśmy wyniki jakie dotychczas udało się osiągnąć na rzecz ochrony naszej śródlądowej delty rzeki Nidy 📊🌱
👉Nie mogło zabraknąć również obserwacji naszych działań w terenie. Po części konferencyjnej razem udaliśmy się w teren, gdzie mieliśmy okazję obserwować m.in. wypas koników polskich 🐴oraz zapoznać się z pracami nad przywróceniem poprawnej hydrologii obszaru.
👉Wieczór obfitował w kolejne atrakcje. Zwiedzanie Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach uświetnił Max gotuje z Natury, który zaprezentował potrawy jakich trudno szukać na stołach!
👉Drugi dzień rozpoczął się krótkimi prezentacjami polskich projektów LIFE działających w obszarze ochrony siedlisk wodno-błotnych oraz retencji. Wykładów wysłuchał Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.
👉Po krótkiej części prezentacyjnej udaliśmy się do Jędrzejowa, gdzie czekała na nas przejażdżka Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa Ciuchcia Ponidzie 🚂
👉 Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie tworzoną przyszłość rodziny projektów LIFE!


Skip to content