Kolejna edycja akcji monitorujemy bocianie gniazda.

Kolejna edycja akcji monitorujemy bocianie gniazda.

Już niebawem zawita do nas wiosna. Wraz z nią rozkwitną pierwsze kwiaty i pojawi się zieleń na drzewach, obudzą się płazy, a ptaki szukać będą miejsc do lęgów. Część z nich wróci po długiej przerwie do kraju. Ponownie zobaczyć będzie można żurawie, jaskółki i oczywiście bociany. Te ostatnie możecie obserwować poprzez zajęcia przyrodnicze w szkole, z przyjaciółmi lub indywidualnie. Analogicznie do roku poprzedniego zachęcamy wszystkie placówki oświatowe do przyłączenia się do monitoringu gniazd bociana białego z pomocą naszej strony https://bocianbialy.weebly.com/ oraz formularza, który systematycznie można wypełniać. Zaangażowane szkoły będą miały większą szansę przyłączyć się do warsztatów organizowanych w ramach projektu LIFE4DELTA.

Szkoły, które przyłączą się do monitoringu gniazd bociana białego wezmą udział w losowaniu nagrody tj. warsztatów jednodniowych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach. Zasady są bardzo proste, należy:

  1. Wejść na naszą stronę https://bocianbialy.weebly.com/ i pobierać formularz monitoringu.
  2. Zabrać klasę i wspólnie oberwać bociany białe od momentu ich przylotu, aż do ich odlotu w okolicach 15 sierpnia. Obserwacje mogą być prowadzone wspólnie lub z podziałem na mniejsze grupy.
  3. Przesłać do nas na adres: bbetkowska@pk.kielce.pl wypełniony formularz.
  4. W drugim tygodniu września placówki, które przesłały poprawnie wypełniony monitoring weźmą udział w losowaniu.
  5. Dwie szkoły, którym się poszczęści zostaną zaproszone na warsztaty przyrodnicze zorganizowane w listopadzie 2024 roku, dla grupy ok. 50 – osobowej. Dodatkowo zapewnimy wyżywienie podczas spotkania  🙂🌳🌼🌸☀️

#Life4Delta #LifeProgramme
Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych
Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w UmianowicachSkip to content