LIFE Platform Meeting – Santander, Hiszpania.

LIFE Platform Meeting – Santander, Hiszpania.

Szansom oraz wyzwaniom ochrony płazów i gadów w Europie poświęcony był „LIFE platform meeting”, który odbył się w dniach 22-24 maja 2024 w Santander (Hiszpania) 🇪🇸 🤝🇵🇱
Zaplanowane na pierwszy dzień sesje plenarne oraz wystąpienia przedstawicieli poszczególnych projektów, pozwoliły na zapoznanie się z tematyką ochrony herpetofauny w różnych krajach Europy oraz były świetną okazją do wymiany doświadczeń z realizacji projektów.
W drugim dniu spotkania, w grupach roboczych, szczegółowo analizowano tematy związane z inwazyjnymi gatunkami obcymi, zmianami klimatu, zarządzaniem przestrzennym oraz polityką unijną i krajową dotyczącą planowania oraz finansowania ochrony płazów i gadów.
Ostatni dzień spotkania dał z kolei szansę na bezpośrednie poznawanie pięknej przyrody i herpetofauny obszaru Kantabrii, podczas całodniowej sesji terenowej.
Gospodarzem wydarzenia była „Fundación Camino Lebaniego Cantabria”, pod patronatem projektu Steps for LIFE
O projekcie „LIFE4Delta”, w ramach którego prowadzone są działania związane z ochroną płazów i gadów, opowiadali na konferencji dr hab. Paweł Adamski, prof. IOP PAN oraz dr Małgorzata Łaciak.
fot. Małgorzata Łaciak


Skip to content